Kitaplar, alet ve malzemeler, planlar, posterler, bitmis gemi modelleri, hepsi bir arada.

Ana Sayfa - Organizasyon - Gemi Modelcileri - Makaleler - Dersler - Kitaplar - Planlar - Alet ve Malzemeler - Atelye ve Dükkanlar - Kendin Yap - Galeri - Fotoğraf Arşivi - Linkler - Güncel - Geçmiş Zaman Hadiseleri - Pulculuk - Sponsorlar - Mehmet Salihoğlu Hobi Atölyesi - Basın - index (for English) - E-mail

Filika seti icin tiklayiniz.Satýn almak icin tiklayiniz.
"Hızlı" yapıştırıcılar pratik çalışmayı sağlamakta olduklarından günümüzde tercih edilen yapıştırıcı türü olmuşlardır. Tesviye edilmesi de söz konusu olan bu tür yapıştırıcılar siyanür de dahil olmak üzere bazı kimyasallar içerirler. Bu yüzden havadar yerde kullanmalıyız.
"Çift sistem" ve "tek sistem" olanları mevcuttur. Çift sistem olanların spreyleri ve sıvı yoğunluğu fazla olan yapıştırıcıları vardır. Genellikle teknenin postalarının omurgaya yapıştırılması sırasında tavsiye edilir. Tek sistemlerin de sıvı yoğunlulukları kendi aralarında farklıdır: "502 Evobond" metal' de çok başarılı olup ağaç' da fazla kullanım gerektirmektedir. "EMS FORCE SI-100" ağaç için daha kullanışlıdır.
 
Kolay kullanım için önerilen metod: "Şırınga"
1- İğne ucunun sivriliğini taşlama veya metal eğe ile tesviye edip küt yapıyoruz.
2- İğnenin tabanındaki plastiği çok yaklaştırmadan çakmak ile hafifçe ısıtıp yapıştırıcının ucuna takıyoruz.
3- Boya maskeleme bandını bağlantının 1 cm yukarısından başlayarak 1 cm aşağıya kadar sarıyoruz ki sızdırmazlık (conta vazifesi) sağlansın.
4- Sigara içmeyi beceremedim (iyi ki) ama çakmak kullanmayı severim. Yapıştırıcıyı kullanmadığımız zaman iğne ucu dar olduğu için donar; işte çakmak ile iğnenin ucundan başlayıp plastik kısma gelmeden ısıtınca açılma sağlanır. Açılma sırasında "puf" sesi eşliğinde bir duman göreceksiniz; bu dumanı solumamaya dikkat etmelisiniz sağlığınız için. İğne ucunu ısıtıp büküp yine ısıtıp doğrultabiliriz.

Satýn almak icin tiklayiniz.