Kitaplar, alet ve malzemeler, planlar, posterler, bitmis gemi modelleri, hepsi bir arada.

Ana Sayfa - Organizasyon - Gemi Modelcileri - Makaleler - Dersler - Kitaplar - Planlar - Alet ve Malzemeler - Atelye ve Dükkanlar - Kendin Yap - Galeri - Fotoğraf Arşivi - Linkler - Güncel - Geçmiş Zaman Hadiseleri - Pulculuk - Sponsorlar - Mehmet Salihoğlu Hobi Atölyesi - Basın - index (for English) - E-mail

GEMİ MODELCİLERİ ORGANİZASYONU GEMİ MODELLERİ SERGİSİ 14 - 31 Mayıs 2007
Sevgili Gemi Modelcileri Organizasyonu Üyeleri
Katılımınızla gerçekleştirdiğimiz; İstanbul Yelken Kulübü sergi salonundaki 14 - 31 Mayıs 2007 tarihleri arasındaki "1. Gemi Modelleri Sergisi" nin tüm sorumluluğunu taşıyan üyemiz Mehmet SALİHOĞLU'na, Genel Sekreterimiz Ömer GÖLTEKİN beye kulüple irtibatımızı sağlayan Çetin DERBİ beyefendiye, çok kıymetli modellerini organizasyonumuza itimat ederek İZMİR, ÇORLU ve İSTANBUL'dan getirip teslim eden Mehmet ÖZKASIM, Cengiz DUMLUPINAR, Ömer GÖLTEKİN, Selim ALPGİRAY, Ömer Özgür KARAKAŞ, Meral OKCU, Rasih VERDİGİL, Gürkan BÜYÜKGÜNER, Çetin DERBİ, Ali İhsan KABAOĞLU, Sevilay KIRAL, Murat DUMAN, Ali DENİZCİ, Zafer İYİDİLLİ, İhsan ÇELİK, Halil ERTÜK, Vahit AYAĞ, Mazlum ATACAN, Serkan CEYLAN ve Bedri SELAY'a katılımlarından dolayı içtenlikle teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Gemi Modelcileri Organizasyonu Başkanı

Gemi Modelcileri Organizasyonu ve İstanbul Yelken Kulübü'nün işbirliği ile Kulübün sergi salonunda, 14-31 Mayıs 2007 tarihleri arasında düzenlenen "Gemi Modelleri Sergisi" nin faydalı, modelciliğe ve denizciliğe teşvik edici olmasını ümit ediyoruz.

Gemi Modelcileri Organizasyonu olarak ilk karma sergimizi İstanbul Yelken Kulübünün sergi salonunda 14 Mayıs 2007 tarihinde saat 19.00 da açtık.

Bahçede verilen kokteylde modelcilerimiz ve misafirlerimizden bir bölümü sohbet ederlerken...

 

Sergimizde; Gemi Modelcileri Organizasyonu üyelerimizin 68 adet modeli, İstanbul Yelken Kulübünün de maket odasında yapılan ve daha önce kulübe hediye edilen toplam 6 adet modeli bulunmaktadır. 14 model İzmir'den, 8 model de Çorlu'dan gelmiştir. Genel toplam olarak 74 adet model sergilendi.
Akşam da Organizasyon başkanımız Sayın Prof. Erdoğan AKSEL ve değerli eşi Sevim AKSEL, 2. Başkanımız Sayın Mehmet ÖZKASIM, Genel Sekreterimiz Ömer GÖLTEKİN, yönetim kurulu üyelerimizden Selim ALPGiRAY ve ailesi, yine yönetim kurulu üyelerimizden Meral OKCU, Rasih VERDİGİL ve akrabaları, en genç yönetim kurulu üyemiz Ömer Özgür KARAKAŞ, üyelerimizden Mazlum ATACAN ve ailesi, İzmir'den gelen üyelerimizden Sayın Bedri SELAY, Zafer İYİDİLLİ, İhsan ÇELİK, yeni üyelerimizden Murat DUMAN ve ailesi ile birlikte kulübün lokantasında yemekteydik.

Yukarıdan sağdaki foto: Sayın Prof. Erdoğan AKSEL ve eşi Sevim AKSEL. Toplantılarımızın bir çoğunu Aksel çiftinin evinde yaptık. Bizlere gösterdikleri sıcak ilgileri ve rehberlik için minnettarız. Erdoğan hocamız da sergi için oldukça yoğun ve toparlayıcı bir rol oynamıştır. Bütün kontörlerini harcayarak serginin mükemmel olmasına gayret etmiştir. :)

Sayın AKSEL İstanbul Yelken Kulübüne Yelkencilik ile ilgili 3 adet yabancı kitap hediye etmiştir.

Ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.

 
Yukarıdan soldaki foto: Aksel'ler ve Meral OKCU. Meral hanıma da sergi için yaptığı çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederiz.
Soldaki fotoğraf: Sağdan sola; İkinci başkanımız Sayın Mehmet ÖZKASIM, baldızı Aysel SAN, kızı Şule ÖZKASIM, bacanağı Ömer SAN ve de geleceğin büyük modelcisi torunu Ali ÖZKASIM.
Sergi için gösterdiği çabalara teşekkür ederiz.

Selim Alpgiray (Soldan ikinci) ve ailesi…

Sergi için gösterdiği çabalara teşekkür ederiz.

Gürkan Büyükgüner (soldan ücüncü) ailesi ve arkadaşları…

 

Sergi için gösterdiği çabalara teşekkür ederiz.

Bedri SELAY

Soldaki fotoğraf: Sağdan sola; Ömer Göltekin, Ali Kabaoğlu, Cengiz Bey, Bedri Selay, Zafer İyidilli.

 

Sayın Bedri SELAY sergiye getirdiği modeli Organizasyonumuza hediye etmiştir. Sergi sonunda bu model İstanbul Yelken Kulübüne Organizasyonumuz tarafından hediye edilecektir. Bedri Selay' a teşekkür ederiz.

Yukarıdaki fotoğraf: Sağdan sola; Halil Ertürk, Ali Bozoğlu, Ali beyin akrabası olan genç ziyaretçimiz, Murat Duman.
Soldaki fotoğraf: Sağdan sola; Cengiz Dumlupınar, Serkan Ceylan, Ali Denizci, Halil Ertürk.
İstanbul Yelken Kulübünden Yalçın Bey (sağdan birinci) ve arkadaşları… Yalçın Beye sergi hazırlıklarında bize yardımcı olduğu için ayrıca çok teşekkür ederiz.
Müthis bir sabir ve iscilik tebrikler hocam...
Ahsap tekne isciligi bir numara masallah hocama...
Pes yani dedirttiriyor... Tebrikler...Nusret projesindeki emegi icin ayrica tesekkürler...
Tebrikler... Model yaptikca eli daha iyi olacak...
ustasi Zafer Beye yetismis masallah.
Bravo, bi de eskitmis, tebrikler...
Kötü kötü bakmayiniz Ali Bey  foto cekmek icin cagrildiniz, ben nereden bileyim esinizle yukarida cay ictiginizi...
Sevilay Beyi tebrik ederim. Okuldan kacmis talebe görünümü dikkatimi cekiyor...
Bedri beyin nefis modeli, tebrikler ve tesekkürler...Bedri beyin nefis modeli, tebrikler ve tesekkürler...
Cetin beyi tebrik ederiz...Arabalar nerede acaba?...
Tebrikler, perdelere bayildim. 40 tane tilkinin kuyrugunu birbirine carptirmiyor masallah... Murat Bey titiz bir iscilikle calismis tebrikler...
Tebrikler Gürkan Bey...Beni her görüsünde büyük beden elbise bulmaktan yakiniyor. Tabiki ben de..:)
Nusret projesindeki emegi icin ayrica tesekkürler...
Ömer Özgür KARAKAŞ'ın Nusret' i henüz yapım aşamasında… Çok derinlere dalmışsın Ömer, hadi bitir modelini artık.

Soldan sağa: Zafer İyidilli-İZMİR, Mehmet Salihoğlu, Ömer Göltekin, İhsan Çelik-İZMİR.

İzmir'den gelen organizasyon üyelerimizden Zafer İyidilli ve İhsan Çelik sergide gönüllü görev alarak bizlere yardımcı oldular, teşekkür ederiz. İhsan Çelik arkadaşımız kadar da çenesi kuvvetli bir insana rastlamadım, nefes almadan konuşan biri maşallah..:)

Bayan modelci de olur mu demeyin iste kaniti, Tebrikler...
Ustalar arasinda sizi görmekten cok mutlu oldum Rasih Bey ellerinize saglik...
Bu filikayla baliga cikmak nasil olurdu acaba.?..
Cengiz Beyin bu pozu bana Pizza kulesini hatirlatti :)
Cetin bey abur cuburu kesip 10 kg vermis darisi benim basima...

SERGİDE KAYTARANLAR

Görev almalarına rağmen sergideki nöbetlerinden zaman zaman kaytaran "modelci" :) Ali KABAOĞLU (en soldaki foto) ve ona uyup yoldan çıkan Sevilay KIRAL (soldaki foto) Yaptıkları görev için de teşekkür ederiz.

TEŞEKKÜR…

Sergide nöbetleri haricinde neredeyse her gün disiplinli bir şekilde gönüllü görev yapan Gemi Modelcileri Organizasyonu Genel Sekreterimiz Sayın Ömer GÖLTEKİN beyefendiye teşekkürler…

TEŞEKKÜR

Bilge Yayınevi 2 adet Osmanlı Gemileri kitabını Gemi Modelcileri Organizasyonumuza hediye etmiştir. Teşekkür ederiz. Şu an satış fiyatı 180 YTL olan bu değerli kitabı almak isteyenler 150 YTL karşılığı edinebilirler.

Sparişleriniz için: Mehmet Salihoğlu 0532 2457643 - 0216 5260381

Kampanya 6 adet stokla sınırlıdır.

TEŞEKKÜRLER...

İstanbul Yelken Kulübü Başkanı Sayın Op. Dr. Erol TÜRKMEN'e Viskomodoru Sayın Fuat ÇOKER'e, Yalçın Beye, Zeki Beye ve sergimizde emeği geçen ismini sayamadığımız bütün diğer üyelere ve kulüp personeline teşekkür ederiz.

Sergilenen modellerin tespiti için video kamerayla çekim yapan Sayın Murat BİLGİN'e teşekkür ederiz.

 

TEŞEKKÜR

Sergimize ilgi gösteren bütün basın kuruluşlarımıza ve basın mensuplarına teşekkür ederiz.

Kanal 24 TV kanalından Muhabir Sevinç SATIROĞLU sergimizle ilgili röportaj yaparken...

Ben  böyle güzel ve zeki bayan muhabir az gördüm...Masallah. Not:  Bu yorum Mehmet Salihoglu na aittir, Ömer Göltekin Bey ile hic bir ilgisi yoktur.:)

Soldan sağa: Fuat ÇOKER, Gürkan BÜYÜKGÜNER, Ömer Özgür KARAKAŞ, Ömer GÖLTEKİN, Mehmet SALİHOĞLU.

Sergimizi kapatırken bu müşterek etkinliğimizin hep beraber kritiğini yaptık.

Kısmet olursa başka sergilerde buluşmak üzere…

Pil degistirirken ihsan arkadasimiza yakalandik...
TEŞEKKÜRLER...
 
"Organizasyon başkanımız Sayın Prof. Erdoğan Aksel, 2. başkanımız Sayın Mehmet Özkasım başta olmak üzere bütün emeği geçenlere ve sergiye katılanlara teşekkür ederim.
Bir hayalimin daha hayata geçmesinden büyük keyif aldım. Sanal olarak kurulan sivil bir organizasyonun "ben" değil "biz" diyerek yola çıktığı ve sonuçta İstanbul dışından da katılımın olduğu "Gemi Modelleri Sergisi" etkinliğinin ilkini hep beraber yaşadık." Mehmet Salihoğlu
 
 
Gemi Modelcileri Organizasyonu "Gemi Modelleri Sergisi 14-31 MAYIS 2007" den önce görev aldığım sergiler…
"Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği-Uluslararası Statik Gemi Modelleri Sergi ve Yarışması 2002" http://www.gemimodelciligi.com/sergi2002.htm
"CRAFT 2003 HOBİ ve EL SANATLARI FUARI" http://www.gemimodelciligi.com/guncel13.htm

"l. TEPE Nautilus'da GEMİ MODELLERİ SERGİSİ ve MODELCİLİK ETKİNLİKLERİ 29.8.2003 - 21.9.2003" http://www.gemimodelciligi.com/guncel15.htm


İstanbul Yelken Kulübü'ne Gemi Modelcileri Organizasyonumuzun hediyesi olarak Sayın Bedri Selay'ın yaptığı modeli Genel Sekreterimiz Sayın Ömer GÖLTEKİN, İYK Yönetim Kurulu üyesi Sayın Güven TURAN'a verirken…

S E R G İ

www.gemimodelcileri.org

BASIN DUYURUSU

GEMİ MODELCİLERİ ORGANİZASYONU 14 - 31 MAYIS 2007 tarihli GEMİ MODELLERİ SERGİSİ Katılımcıları ve Modelleri

Davetiye/Ziyaretçi Bilgi Formu

Ayrıntılı bilgiler

Sergi salonu nöbet listesi

Doldurulan Ziyaretçi Bilgi Formları

Ziyaretçi Defteri

Gelen Mesajlar...