Kitaplar, alet ve malzemeler, planlar, posterler, bitmis gemi modelleri, hepsi bir arada.

Ana Sayfa - Organizasyon - Gemi Modelcileri - Makaleler - Dersler - Kitaplar - Planlar - Alet ve Malzemeler - Atelye ve Dükkanlar - Kendin Yap - Galeri - Fotoğraf Arşivi - Linkler - Güncel - Geçmiş Zaman Hadiseleri - Pulculuk - Sponsorlar - Mehmet Salihoğlu Hobi Atölyesi - Basın - index (for English) - E-mail

 
GÜNCEL
Necmi ANADAL: Bir Modelcilik Merkezi Girişimcisi
ÖZGEÇMİŞİ:
1945 Ankara'da doğdu.
1963 Ankara kolejinden mezun oldu.
1967 yılında Ankara Ticari İlimler Akademisi'ni bitirdikten sonra aynı Akademi'nin İşletme Yönetimi Enstitüsü'nde, 1969 yılında birim uzmanı oldu.
1971 -1973 yıllarında Selimiye'de Ordu Protokol Subayı ve sonra Emir Subayı olarak askerlik görevini yaptı.
1974 -1980 yıllarında Kalebodur Seramik San. A.Ş.'de "Pazarlama ve Satış Müdürü" olarak çalıştı.
1980 -1982 yıllarında Söğüt Seramik firmasının "Genel Müdür Muavini" olarak çalıştı.
1982 - 1987 yıllarında Eczacıbaşı DASA'da "İç Satış Müdürü" olarak çalıştı.
1987 yılından bu yana Çözüm Yapı Ürünleri ve İmola Granit Seramik San.A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü.
Evli, 2 çocuk, 2 torun sahibi, bildiği yabancı dil İngilizce.
Sayın Necmi Anadal ile tanışmamız 3 - 4 sene önce olmuştu. Çok kibar, beyefendi olan Sayın Anadal sağlık nedenlerinden dolayı bir hobi merkezi ve mağazası işine ilgi duyduğunu ve bu konuyla ilgili fikrimi ve desteğimi almak için görüşmek istediğini belirtince ilk fırsatta Mecidiyeköy'deki mağazasını ziyaret ettim.
 
Yeri ve konumu çok güzel bir yerde olan mağaza üç katlı. Üst katı 80 m2, alt katı 130 m2, bodrum katı 90 m2. Bu üç alan merdivenler birbirine bağlanmış durumda. Model gemi, uçak araba, tren ve bunları yapabilmek için gerekli aletleri, malzemeleri barındıran bir tedarik noktası zincirine ilaveten, modelcilerin buluşma merkezi olmasını hedefleyen, konuyla ilgili kurs, seminer, tantım, sergi ve çeşitli sosyal, kültürel faaliyetlerin olacağı yaşayan bir mekan oluşturmak Sayın Anadal'ın projeleri arasında.
Bu konuda kararlı gördüğüm Sayın Anadal' a önce teşekkür ediyorum. Çünkü ticari olarak daha fazla getirisi olan üç katlı mekanı bu işe tahsis ediyor. Ardından elimden gelen desteği zamanım elverdiğince vereceğimi belirterek konuyla ilgili fikirlerimi kendileriyle paylaştım.
 
Modelcilerin böyle bir merkeze çok ihtiyacı var. İnşallah kısa zamanda hayata geçer ve modelcilik adına faydalı olur. Hayırlısı olsun…
 
Şu an "Çözüm Yapı Ürünleri"nin olduğu bu üç katlı mekanın adresi: Mecidiyeköy, Ortaklar cad. Bahçeler Sk. No.9 Somay sitesindedir. Mudo Mecidiyeköy mağazasının karşında.
 
Telefon: 0212 274 51 06

Mağazasının hemen yakınındaki mekanda ise yine kendisi gibi çok kibar bir arkadaşının (Timur Özturgay) sahibi olduğu "Garden Cafe" binaların arasına saklanmış, bahçeli, yaz ve kış çeşitli yiyecek ve içeceklerle müdavimlerine hizmet veren nefis bir yer.

Bu Cafe'nin önemli bir özelliği de hareketli model trenin bütün mekanı dolaşması…