Kitaplar, alet ve malzemeler, planlar, posterler, bitmis gemi modelleri, hepsi bir arada.

Ana Sayfa - Tasarımlar - Gemi Modelcileri - Makaleler - Dersler - Kitaplar - Planlar - Alet ve Malzemeler - Atelye ve Dükkanlar - Kendin Yap - Galeri - Fotoğraf Arşivi - Linkler - Güncel - Geçmiş Zaman Hadiseleri - Pulculuk - Sponsorlar - Mehmet Salihoğlu Hobi Atölyesi - Basın - E-mail

Mehmet Şekercioğlu'nu kaybettik.
Modelcilik camiasının duayenlerinden, Modelcilik Kulübü Başkanı, PM-Plastik Model'in sahibi MEHMET ŞEKERCİOĞLU'nu 24.Kasım.2012 cumartesi sabahı geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu kaybetmiş bulunmaktayız …
 
Merhum Mehmet Şekercioğlu'na Allah'tan rahmet, ailesine, dostlarına, modelcilik camiasına sabırlar dilerim.
 
Merhumun cenazesi, 26 Kasım 2012 Pazartesi günü, Kavaklı Parkı yanındaki Ataköy Camii'nden, ikindi namazını müteakip Büyükçekmece Mezarlığı'na defnedildi.
 
 
 
Plastik Model (PM) şirketinin kurucusu ve sahibiydi. Türkiye'de ilk kez ölçekli plastik model uçak imal eden kişidir. İmal ettiği modeller yurt içinde satıldığı gibi yurt dışına da ihraç edilmekteydi. İlk Türk model markası (PM - Plastik Model), 1970'lerde Jet Model ile işbirliği yaparak çıkardığı ilk Türkçe modelcilik dergileri gibi bir çok ilke imza atan Şekercioğlu, kurucusu olduğu Modelcilik Kulübü Derneği'nin başkanlığını da yürütüyordu... THK'da da satılan en çok bilinen balsa modelleri Arı, Pelikan ve PM-Pilot'tur. 05/10/2002 - 31/12/2003 tarihleri arasında yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığım Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği'nde merhum da yönetim kurulu üyesi idi.

Ürettiği Filamingo isimli plastik gemi modelini zevkle modifiye etmiştim. Modeli inşaa ettikten sonra yüzdürülebilen bu model statik-dinamik plastik gemi modelciliği'nin güzel bir örneği idi.

Daha sonra bu sene ahşap gemi modelciliği'ne de Trehantiri model kiti ile başarılı bir giriş yapan Şekercioğlu, Balıkçi Teknesi ahşap model kiti için de hazırlıklarını sürdürmekteydi.
Rahmetli ile 2 gün evvel telefon ile görüşmüştük. Aldığım kötü habere bir süre inanamadım. Bu ay içinde de atölyeme uğramış diğer çalışmalarının prototiplerini göstermiş ve Trehantiri kitlerinden ricam üzerine tekrar getirmişti. Atölyemden ayrıldığında montunu unuttuğunu fark edip onu aramıştım. Ceplerinde hiçbir şey olmadığını, daha sonra montu alabileceğini söylemişti. Montu görünce üzüntüm bir kat daha arttı.
Ruhuna Fatiha