GÜNCEL
TRT2 - DENİZ MAGAZİN

Telefonum çaldı. Sayın Levent ÇELMEN bey ile görüştüm. İnternet aracılığı ile bana ulaştıklarını, TRT2 televizyon kanalında haftalık yayınlanan "Deniz Magazin" programında "Gemi Modelciliği" ile ilgili bölüm oluşturduklarını ve bu konu ile ilgili benimle çalışmak istediklerini söylediler. Telefon görüşmemiz boyunca deniz sevgisinin ve paylaşmanın bizlerin ortak noktasını oluşturduğunu anladım. Hiç tereddütsüz elimden gelen her türlü desteği vereceğimi belirtip ilk iş olarak "Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği"mizi ziyaret etmelerinden memnun olacağımı belirttim. Sonra ise özellikle atölye ortamında çalışan gemi modelcileri ile yapılacak röportajların amaca hizmet edeceğini ve bu konuda da yol gösterici olarak yardımcı olacağımı belirttim. TRT'ye ve Deniz Magazin programı ekibine denize, denizcilikle ilgili konulara gösterdikleri ilgiden dolayı "Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği" ve şahsım adına teşekkür ederim. Mehmet Salihoğlu
Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği'nin tanıtımı için TRT2 kanalında Deniz Magazin programında yayınlanmak üzere Sayın Levent ÇELMEN, Haldun ÜNSAL ile röportaj yaparken.

Derneğimizin az sayıdaki dinamikçilerinden olan Sayın Haldun ÜNSAL bey, bir çok gösteriyi derneğimizi temsilen gerçekleştiriyor. Kendileri aynı zamanda Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği Yönetim Kurulu üyesi (Başkan Yardımcısı)

Uzaktan kumanda düğmeleri aracılığı ile ağları indirip çıkarıyor; düdük sesi, kampana sesi, motorların yavaştan hızlıya çalışma sesleri, martı ve deniz sesleri, ışıkların yanması, pervanenin çalışması, küçük bacasından duman çıkması, dümen kontrolü de aynı kumanda ile çalıştırılıyor.

Sağdan sola, TRT2 Deniz Magazin ekibi; Yavuz TÜRKERİ (Kamereman), Haldun ÖZKANLI (Kamereman), Mehmet KAYA ( Yapımcı - Yönetmen), Levent ÇELMEN (Program Danışmanı ve Sunucusu).

Webmaster: Mehmet Salihoğlu