Kitaplar, alet ve malzemeler, planlar, posterler, bitmis gemi modelleri, hepsi bir arada.

Ana Sayfa - Organizasyon - Gemi Modelcileri - Makaleler - Dersler - Kitaplar - Planlar - Alet ve Malzemeler - Atelye ve Dükkanlar - Kendin Yap - Galeri - Fotoğraf Arşivi - Linkler - Güncel - Geçmiş Zaman Hadiseleri - Pulculuk - Sponsorlar - Mehmet Salihoğlu Hobi Atölyesi - Basın - index (for English) - E-mail

GÜNCEL
İSTANBUL DENİZ MÜZESİ

Bugün 2 Mart 2002 Cumartesi. Uzun zamandır İstanbul Deniz Müzesine tekrar gitmek ve çekebildiğim fotoğrafları sizlerle paylaşmak istiyordum.

Geçmişimizden kalan eşsiz eserleri seyrederken genel izlenimim restorasyon ve bakım için müze bütçesine daha fazla pay ayrılması gerektiği idi. İnşallah bu dileğim gerçekleşir.

Müze çarşamba ve perşembe günleri hariç her gün 09.00-12.30 ve 13.30-17.00 arasında açık.

Flaşla çekim yapmak yasak. Galiba tarihi eserlere zarar gelmesin diye yasaklanmış!

Eşim ve küçük miçomuzla birlikte Beşiktaş'taki müzeyi ziyaret ettik.
ZUHAL ve OSMAN ATASOY'ların 1992 yazýnda dünya seyahatine çıktıkları UZAKLAR teknesi Deniz Müzesinin bahçesinde özel yapılmış bir bölümde sergilenmekte. Seyahat ile ilgili yazı ve fotoğrafların da bulunduğu bu bölümde tekneyi de doya doya seyredebilirsiniz.

ATASOYLAR' ın Uzaklar teknesiyle çıktıkları dünya seyahatini büyük bir heyecan ve özlemle televizyondan izlemiş ve bu yolculuğun gerçekleşmesinde okudukları bir kitaptan da etkilendiklerini öğrenmiştim.

Bu kitap SADUN BORO'nun Pupa Yelken, Kısmet'in dünya seyahati idi. Allah Allah dedim kendi kendime bir kitap nasıl bu kadar etkileyici olabilir? Merak ettim! Kitabı çok aradım. Nihayet 2000 yılında Denizler Kitabevi'nden satın alıp okudum.

Evet ATASOYLAR haklılar. Kitap çok etkileyici, kolay anlaşılır ve sürükleyici. Kısacası harika... İnsan bir başka aleme dalıyor...

Bravo SADUN BORO ve ODA BORO'ya düşlerini büyük bir azimle çalışarak gerçekleştirdiler. Bunu da kitap yazarak paylaştılar. Biz gençlere çok güzel örnek oldular.

Bravo ATASOYLAR'A