Kitaplar, alet ve malzemeler, planlar, posterler, bitmis gemi modelleri, hepsi bir arada.

Ana Sayfa - Organizasyon - Gemi Modelcileri - Makaleler - Dersler - Kitaplar - Planlar - Alet ve Malzemeler - Atelye ve Dükkanlar - Kendin Yap - Galeri - Fotoğraf Arşivi - Linkler - Güncel - Geçmiş Zaman Hadiseleri - Pulculuk - Sponsorlar - Mehmet Salihoğlu Hobi Atölyesi - Basın - index (for English) - E-mail

GÜNCEL
1. ULUSAL İNTERNET-GEMİ MODELCİLİĞİ ORTAK PROJESİ
Türkiye'de ilk kez güzel ve anlamlı bir etkinlik gerçekleşti. "Gemi Modelciliği" sitesinin amaçlarına uygun olarak oluşturulan e-mail grubu üyelerinin bir kısmı Karadeniz Takası'nın 1/47 ölçeğindeki modelini yaptı. Yapım sırasında; Türk tekneleri araştırmacısı ve gemi modelciliği konusuna gönül vermiş, hobisi işi olan Sayın KUDRET ALTINKESER kılavuzluk yaptı. Bu etkinlik sürecinde sorular ve cevapları, ilgili fotograflar için e-mail grubu seçeneği araç olarak kullanıldı.
Bu etkinliği öneren: Sayın Murat Küçüktaş
Destekleyen: Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği
Sponsorlar: Sayın Mehmet Özkasım (plan), Mehmet Salihoğlu (kaplama çıtaları), Tacettin Şehri (4 mm kontraplak), Tayfun Gerdan & weblebi.com (kurşun aksesuarlar, 2 mm kontraplak), Kudret Altınkeser (diğer aksesuarlar ve muhtelif çıtalar ve kılavuzluk)
Katılanlar: Sayın Murat Küçüktaş-İSTANBUL, Mehmet Salihoğlu-İSTANBUL, Tayfun Gerdan-İSTANBUL, Osman Batur Sayın-İSTANBUL, Cenk Özpay-İSTANBUL, Serkan Bağcı-İSTANBUL, Bekir Aydın Levent-ADANA, Alim Yaylacı-İSTANBUL, Hüsnü Olut-AYVALIK, Gökhan Kaçan-BURSA, Altan Çetin-İSTANBUL, Bora Karaca-İSTANBUL, Itır İlke Akyüz-İSTANBUL, Özkan Türker-İSTANBUL, Av.Erhan Kundak-İZMİR, M.Murat Bilgin-İSTANBUL.
Sayın Mehmet Özkasım'ın Karadeniz Takası planını 1/47 ölçeğinde yapan modelcilerden takaları ile derneğe gelebilenler. Sağdan sola; Alim YAYLACI, Prof. Dr. Bekir Aydın LEVENT, Murat BİLGİN, Murat KÜÇÜKTAŞ, Bora KARACA.
Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet GÜLERYÜZ (ortada), takalarını getiren modelcilere ve sponsorlardan Mehmet ÖZKASIM (soldan üçüncü) ve Kudret ALTINKESER'e (sağdan ikinci) Onur Belgesi verdi. Derneğimize takalarını getiremeyen ve gelemeyen katılımcı modelcilere Onur Belgeleri kargo veya posta yoluyla ulaştırılacak.