Kitaplar, alet ve malzemeler, planlar, posterler, bitmis gemi modelleri, hepsi bir arada.

Ana Sayfa - Mehmet Salihoğlu Hobi Atölyesi -Yeni Proje Çalışmaları - Restorasyon - Gemi Modelcileri - Makaleler - Dersler - Kitaplar - Planlar - Alet ve Malzemeler - Atelye ve Dükkanlar - Kendin Yap - Galeri - Fotoğraf Arşivi - Güncel - Geçmişte - Pulculuk - Sponsorlar - Basın -İlgi - E-mail - Linkler

GÜNCEL
TCG YAVUZ F-240

Atölyemi ziyarete gelen TCG Yavuz F-240 personelinden Engin Demirci ve Ahmet Kartal'ın daveti üzerine Pazar günü Yavuz fırkateynine misafir oldum. Sıcak, samimi ilgi ve alaka ile karşılandım, bütün personele çok teşekkür ederim.
 
Üsküdar'dan deniz motoruna binip Beşiktaş açıklarındaki Yavuz'un yakınından geçerken fotoğraf çekme imkanı buldum. Beşiktaş Deniz Müzesi'nin önündeki nöbetçi subaya bilgi verdim, telsizle gemiye ulaşıp bot ile beni almalarını sağladı.
 
Engin Demirci, ilgili personel ile botla gelerek beni karşıladı, ziyaretimin sonunda da yine botla diğer personelle birlikte eşlik ederek yine müze önündeki karaya çıkmamı sağladı. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım; gemiyi gezdirdiler, merak ettiklerimi sordum, cevapladılar, çay kahve ikramında bulundular (yemeğe bekliyorlardı ama yetişememiştim).
 
Onlar için en zor şeyin ailelerine olan özlem olduğunu sohbet esnasında anladım. Görev yapan bütün gemi personeline, en yüksek rütbeli subayından erine Allah kolaylık ve selamet versin.
 
İlk defa bir fırkateyni gezme fırsatı bulabildim, çok memnun oldum. Bu fırkateynin modelini yapmak için gerekli plan portföyümde mevcut, gemi dışından çektiğim fotoğraflar da planın uygulanmasına çok yardımcı olacaktır.
 
Plan temini için bakınız: www.gemimodelciligi.com/planlar.htm