Kitaplar, alet ve malzemeler, planlar, posterler, bitmis gemi modelleri, hepsi bir arada.

Ana Sayfa - Organizasyon - Gemi Modelcileri - Makaleler - Dersler - Kitaplar - Planlar - Alet ve Malzemeler - Atelye ve Dükkanlar - Kendin Yap - Galeri - Fotoğraf Arşivi - Linkler - Güncel - Geçmiş Zaman Hadiseleri - Pulculuk - Sponsorlar - Mehmet Salihoğlu Hobi Atölyesi - Basın - index (for English) - E-mail

ÇOK AMAÇLI AHŞAP ÇALIŞMA TEZGAHI
1- Tabla, % 100 masif, kayın ağacından yapılmıştır. 101 cm uzunluğunda, 61.5 cm enindedir. Kalınlık 7.5 cm. Çerçevesiyle birlikte kalınlık 9 cm.
2- Lehim ve mini kaynak işleri için kullanabileceğiniz 21 x 26 cm ölçülerindeki metal bölüm. Kısmen örs olarak da kullanabilirsiniz.
3- Çıkarıp takabileceğiniz kıl testere tezgahı.
4- Çeşitli amaçlarla kullanabileceğiniz ince açılır kapanır tabla.
5- Mini alet ve malzemelerinizi koyabileceğiniz tekli çekmece.
6- Meşin: kesim işlerini yaparken ağaç veya metal tozları toplamak, kesim işleri dışında çalışırken elinizden düşürdüğünüz parçanın kaybolmamasını sağlamak amacı ile kullanılır. Hareketli kollarla meşin örtü katlanabilir, küçük işkencelerle geçici olarak kollara tutturduğum meşini hem kollara hem de tekli çekmecenin alt tarafına sabitlemek için tekli petek kabaraları mevcuttur.
7- Raf.
8- Çekmeceler.
9- Tabla çerçevesinden 2.5 cm dışarı taşan, üstten açık, takım asmak için avadanlık.
10- Aletlerinizi asabileceğiniz diğer bir bölüm.
100 cm. yüksekliğindeki ayakta çalışmaya da müsait tezgaha masa üstü mengenesi takılabilir. Fotoğraftaki tezgahın tamamına yakını masif ( kayın ve ceviz ) olup çekmece yanları 12 mm kavak kontraplaktan, çekmece kasası 18 mm suntadan imal edilmiştir. Spariş verdiğinizde 15 gün içinde imal edilir.
 

Yandaki fotoğrafta meşini monte etmek için kullanılacak kabaraları görüyorsunuz.
Aşağıdaki fotoğrafta ise sağ taraftaki etajer olarak bırakılan boşluğu kullanmak istemeyenlere bir adet çekmece daha ilave edildi.
Kulplar değiştirildi.
Ayrıca standart ahşap kıl testere tezgahı da masaya takılabilir.