Kitaplar, alet ve malzemeler, planlar, posterler, bitmis gemi modelleri, hepsi bir arada.

Ana Sayfa - Organizasyon - Gemi Modelcileri - Makaleler - Dersler - Kitaplar - Planlar - Alet ve Malzemeler - Atelye ve Dükkanlar - Kendin Yap - Galeri - Fotoğraf Arşivi - Linkler - Güncel - Geçmiş Zaman Hadiseleri - Pulculuk - Sponsorlar - Mehmet Salihoğlu Hobi Atölyesi - Basın - index (for English) - E-mail

GÜNCEL
Çanakkale Şehitlikleri Ziyaretimiz
Sehitlerimiz ve Gazilerimiz...
Diğer ilgili sayfa:18 MART 1915 ZAFERİ VE NUSRET MAYIN GEMİSİ
Devlet memuru olan eşimin çalıştığı kurumun sendikasının organize ettiği 3 - 4 Mayıs 2008 tarihlerindeki Çanakkale şehitlikleri ziyaret turuna eşim ve iki çocuğumla birlikte katıldık. Çok etkilendik. Gidemeyenlere ilk fırsatta ve mutlaka ziyaret etmelerini tavsiye ederim.
Oradan edindiğim Gelibolu yarımadasındaki harita ve şehitlikleri tanıtan broşürden sonradan 500 adet satın aldım. İsteyenlere ücretsiz dağıtıyorum.
Çanakkale şehitliklerini 3 boyutlu olarak görmek, incelemek isterseniz http://www.360tr.net/17_canakkale/gelibolu/ adresindeki linki tıklayabilirsiniz.
" İnsan ruhunu yenmek mümkün olmuyor. Dünyada hiçbir ordu bu kadar uzun müddet ayakta kalamaz. Sadece bugün 1800 şarapnel attık. Savaş gemilerimiz aylardan beri gece gündüz mevzilerini bombalıyor. Son derece hırpalanmış Türkleri, onları koruyan Allah'larından ayırmak için başka ne yapılabilir" Müttefik orduları başkumandanı General Hamilton
3 boyutlu CANAKKALE SEHiTLiKLER turu icin tiklayiniz...
 
Son durağımız Çanakkale'ye bağlı Küçükkuyu idi. Orada bir gece konakladıktan sonra Assos'un bir kısmını ziyaret edip döndük. İlginçtir ki İstanbul'a döndükten sonra oralara bir özlem duygusu içime yerleşti, kaldı.
Bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin, Allah onlardan razı olsun. Çanakkale ruhunu kaybettiğimiz an işimiz biter. O yüzden bu ruhu anlamalı, anlatmalı ve her zaman canlı tutmalıyız. Büyük devletler çeşitli oyunlarla istediklerini yapmaya çalışabilirler ama unutulmamalı ki kendi kurduğu tuzaklara bir gün kendileri de düşüp Çanakkale'deki gibi büyük hüsrana uğrayabilirler. Şu zor yıllarda Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Soldaki fotoğrafta: soldan itibaren kızım Ayşe Nazlı, eşim Nevin, oğlum Beren, eşimin iş arkadaşı Ayşe Hanımın oğlu Deniz ve Ayşe Hanım.
Adeta bayram günü: Türkiye'mizin her tarafından özel araçlarıyıla, tur firmalarıyla, bazı belediyelerin etkinlikleri ile gelen ziyaretçiler huşu içinde geziyorlar ve incelemelerde bulunuyorlardı.
Dua edenler, namaz kılanlar şehitliklerle adeta bütünleşmişlerdi.
Anzak koyunda çocuklar denize taş attılar.
Şehitliklerimizden birinde çocuklar da çok duygulandılar.
 
Çevre düzenlemesinin de itinayla yapıldığı şehitlikler hepimizi büyüledi.

Küçükkuyu'da bir gece konaklayarak yorgunluk attık, sabahı dinç olarak karşıladıktan sonra Assos'un bir bölümünü ziyaret ettik. En alttaki fotoğraftaki kızım annesine papatya topladı. İlkbahar'da buraları harika…